ќе пројде и петок, а ти уште си ми скарана...
Доскочици:

автор: Докторот

avatar
Маалски шизик у озбилни години. Искусен стратег во заведувањето на женки. Доктор на науки со усовршени вештини во областа на женското меѓуножје.

Дождец

dozdec

Севишниот се беше разлутил како шеф на кујна кога ќе помириса млечен кашкавал у сендвич… Едни камења што попаѓаа од горе, чиниш им го расплакал мамичето мамино на ангелите. Ја па неам навика да носам чадор исто као што неам навика да шеткарам пластичен клон наречен лична карта. За разлика од личната што немав појма во кој град ја имав истресено… чадорот ми беше грижливо спакуван (неотпакуван) потрпен у гепек веднаш до приборот за прва помош, алатот, пумпата и поткршениот ... повеќе »

И ја сум жена

Clara Zetkin

Си стануем едно сабајле, све е навидум сасвим обично.. сунце сија преку ролетни, испод прозор фрчи дупла 57ца, а комшијата стандард распалил бормашина. Оптичка варка.. Тргам прекривач – шок! Место утринска стројност, малиов климнал со глава. Што ли му е? Се вртам околу мене, ни трага ни глас од Клара моја. Фрлам поглед на масичето, нема утринско кафе. Одма ми се појавија прашалноидни ѕврчки што мутираат у знак за еднаквост. Да бапнам една вода на лице, ваљда ќе се опоравам.. ... повеќе »

Андерграунд

underground

Небото се беше намуртило како теткица од шалтер на студентски прашања… Ја па алергичен на тмурни погледи од високо, во недостаток на чадор, веднаш сменив план за дневни активности. Си закопав лакти на шанкче во кафичот кај што најчесто си ги фрлам парите и почнав уобичаен ритуал. Здрвив една-две и се опуштив ко ластик од гаќа… Скенирам така меѓу женска популација и веднаш вадам закључок поткрепен со факти: чудна работа е шминкава маме му, само 100 грама е разликата од ... повеќе »

Мислителот

thinker

Attention Primates! Ја ко и секое живо биче, за себе имам високо мислење и увек ги негирам фактите на другите што не ми одговараат. Али не сум ја ко тие самопрогласени експерти! Моето знање е поткрепено со тоа шо иам прелистано неколку пишани дела, плус нивните филмски варијанти. А и стариве ми кажуеле… Затоа нема ствар за која не сум компетентен у разговор или не сум донел логичен закључок поткрепен со факти. Арно ама, сите изгледани документарки заедно со се ... повеќе »

Кај и да си у Август у Кушадаси да си!

EUROPE___MEDITERRANEAN_TURKEY_CON_TUR__TURKEY_-_IZMIR_KUSADASI_RES_000454_

Со девојчето под рука си неаме мука, 20 часа у аутобус незгодни ко абортус. Мераба, мераба чајче, баклава. Хотелче, базенче, винце на балконче. Еротска масажа на дивосвињина плажа Крстарење со брод нема боље провод Сонце и плажа голема ладам гузица у вода солена Ефес пивце ладно макар било и задњо Вака до сто и една да имав полна книшка штедна Кога тогаш мора да се вратиш за секој мерак вреди да си платиш повеќе »

Хаце

hc

Седиме со оваа мојава у соба на тросед, нозете заеднички опрчени на маса уплеткани во чуден гордиев чвор и се држиме за рука… Со другата рака најизменично брцкаме у ванглата со пуканки и од време на време она ќе си ги лижне прстите да се избрише. Ја па не сум по такви адети од проста причина што одма ми се враќа филм кај све не сум пикнал прсти, па скришно си се подбришувам од ногавица или ракав. Плановите ни беа ... повеќе »