ќе пројде и понеделник, а ти уште си ми скарана...
Доскочици:

автор: Уметникот

avatar
Животниот патоказ му приреди безброј неуспеси во различни области и го примора среќата да ја бара во некои други димензии. Себеосознавањето се случи една ноќ кога немаше место во првомајскиот шатор. Од тогаш креативно твори во неколку форми...

Писмо до Клара

pismo

Госпоѓице Цеткин, пичка ти мајчина! Ради тебе и твоите заблуди онаа мојана со опран мозок нит пегла нит готви. Со години идам згужван како бакшиш и жив гладен колвам трошки од сендвичите на колегите… за перење да не почињам! Да даде Севишниот се што ти е женско до 36-то колено, цел живот да пере бело прање и пак да не го опере! Маму ти ебем твоја покварена, ја научи на нерамноправна рамноправност. Кога се работи за убаво има најголема алапача ... повеќе »

Аура

aura

Уз здраво тело здрав дух! Се меркам така самиот себе у полугола варијанта испред хромата у купатило што гарантира 10 лајка на лицекнигата и никако неможам да ја докажам точноста на изразов. Можда телово не е дел од влажните сништа на Лима, ама сигурно испунува минимум стандарди за систематски! Рака, нога, глава све си е на место со бројност чија процентуална вредност е најзастапена во сончевиот систем… осим у Чернобил. И како е сега можно духов да не ми го ... повеќе »

Некои родендени се тажни

candle_Candle_light_4010

Во срцето камен, очите влажни, некои родендени се тажни… Место да пеам денеска плачам, душава ја облева тага, го прашувам Господ што ли ти згрешив, зошто ме казни, некои родендени се тажни… Би сакал сето ова да биде сон, да биде лага да ме исполни среќа, наместо тага, да го славиме сите, овој ден важен, но лага не е, вистина болна, денешниов ден навистина е тажен… повеќе »

Коледарска

Macedonia_Grungy_Flag_by_think0

Коледе, бабо ле, Курот ме заболе, Отечен ми седит, Се’ тажит, се’ редит! Викнете ја Фанка Со пичката танка, Викнете ја Весела Со пичката дебела, Викнете ја Доста Со пичката проста, Викнете ја Румена Со пичката учена, Викнете ја Невена Со пичката стребрена! Која ќе го одтечи, Која ќе го спадни, Пичка да му цути, Курој да лупи, Пичка да му течи, Курој да лечи, коледеееееее… Македонска еротска народна песна повеќе »

Еготрип

ego

Си апстинирам така ја пријателе од блог и десоцијални медиуми ко средношколец у секс преку школска година… кога оп, стиже пораче у инбокс. Два комада од верни читателки – загрижени зашто не пишуем. Плус сум бил закон у моите бладања. Кога сум кренал тоа носот успон месеца.. па тоа его, па тоа самопоуздање.. брат да ѕвони на телефон, не му кревам! Кој го ебе – нижа класа. Ја доживувам така мојата творечка екстаза едно пе-шес минути и гордо се курчам ... повеќе »

Домаќин

domakin

Ако некој ви рече дека ја преживеал смртта и ве завитлава со приказни за тунели и бели светлини, да си знаете дека ве праи мајмун више него роналдињо кога дрибла… еве како вистински изгледа тоа искуство: Што бош филм ме задеси еден период да се понашам ко домаќин, ни сам незнам. Секое неделно утро косев трава, наводнував со црево и пријавував у ЕВН кога ќе рикнеше некоја канделабра. Комшиите пак се испотепаа чија ќерка да омажам… благодет нема што! Али ... повеќе »