ќе пројде и недела, а ти уште си ми скарана...
Доскочици:

Инстант поезија

Обид на неколку млади ентузијасти да ги искажат преку стих своите емоции, во главно инспирирани од општествено-политичките случувања во државата. Целта е да се исмејат одредени случувања, луѓе или нешто друго, користејќи благ хумор…

Коледарска

Macedonia_Grungy_Flag_by_think0

Коледе, бабо ле, Курот ме заболе, Отечен ми седит, Се’ тажит, се’ редит! Викнете ја Фанка Со пичката танка, Викнете ја Весела Со пичката дебела, Викнете ја Доста Со пичката проста, Викнете ја Румена Со пичката учена, Викнете ја Невена Со пичката стребрена! Која ќе го одтечи, Која ќе го спадни, Пичка да му цути, Курој да лупи, Пичка да му течи, Курој да лечи, коледеееееее… Македонска еротска народна песна повеќе »

Добро и Лошо

Good n Bad

Добро е кога ќе посветиш песна на цура… Лошо е ако е оваа песна! (за мекотели организми овде) Добро е кога ќе и подариш цвеќе без причина… Лошо е ако се непарен број каранфили! Добро е кога ќе ја видиш у парк… Лошо е ако е со дечко и’! Добро е кога ќе ти се насмее… Лошо е ако зад тебе е другарка и’! Добро е кога ќе ти пише порака… Лошо е ако е по грешка! Добро е кога ... повеќе »

Градиште шема

gradiste sema

Седам на плажана со Рицар цимерон, се мислам дал да пијам пиво ил да јадам два дена. Музикана трештит пичкине вриштат, келнеркине трчат, пивана фрчат. Вода со кафено немат з’ш скопјанишчана требит појќе да платат, така е кога имат оФци за стрижејне уште мало стотче ке барат и за капејне. За такси ич не прашвит ценана е шо да ти кажвам, ај појќе да не зборвам ме чекет на плажа. повеќе »

Кај и да си у Август у Кушадаси да си!

EUROPE___MEDITERRANEAN_TURKEY_CON_TUR__TURKEY_-_IZMIR_KUSADASI_RES_000454_

Со девојчето под рука си неаме мука, 20 часа у аутобус незгодни ко абортус. Мераба, мераба чајче, баклава. Хотелче, базенче, винце на балконче. Еротска масажа на дивосвињина плажа Крстарење со брод нема боље провод Сонце и плажа голема ладам гузица у вода солена Ефес пивце ладно макар било и задњо Вака до сто и една да имав полна книшка штедна Кога тогаш мора да се вратиш за секој мерак вреди да си платиш повеќе »

Недела ко недела

8af36430

Кур се тресе надвор врне дож дома дремам испружен ко морж Гледам сител дремка ме пука Езел не се откажувај и ја си имам голема мука Утре е понеделник ме чека испит тежок вистина ви зборам ке седам на стол жежок Како дојде така ке си пројде недела ко недела досадна и мрзлива као пичка дебела. повеќе »

Срамотна

dp,love,couple,bed,boy,girl-ef10c7f73147bc326a253c21341bcd15_h_large

Вака така сабота ќе дојде утре тебе нагости Доктор ќе ти пројде Спремен ко пушка со муниција пуна има да се испотиш како у сауна Гакички ќе летаат батаци ќе се вртат тешко тебе нема да може да те скрпат Мисли му ја девојче спреми си кока кола зашто утре е сабота а ти ке бидеш гола. повеќе »