ќе пројде и недела, а ти уште си ми скарана...
Доскочици:
Комшиска је мука највеча…

Комшиска је мука највеча…

Беше ладен(читај грч) октомвриски ден. Врнеше онака педерски-саат време врне, ќе прекине 20 минути, па пак ќе спљушти. Вирови вода пред зграда, до кооперација ти требаат 10 минути тактички маневри за да избегнеш тоа мочуриштата и некако бар полусув да се вратиш дома…

Шо го тупам бе, пред некој ден беше дешавкава!!!

И така си стануем ја негде околу 12, онака домаќински шо би рекла баба ми, и прва ствар шо му доаѓа у памет(добро втора-мажите знаат зошто) е како ли ќе купам леб за да почнам систематско уништуење на ајварот у шпајз. И ко шо ме дал Господ таков-никаков, у шорц и дрес излетуам од зграда коа надвор глеам пингвини крадат јакни на мали деца. Не е битно, заеби враќање дома, мечка страв мене поише идеме по леб. Заврши и таа прича и покиснат ко циган пред Нова Македонија у есен си се враќам дома коа пред лифт комшиката од осми. Онаа 35-40, свежо разведена и по све изгледа одамна незадоволена!!!

О Збеги кај си ти??? Сто години не сум те видела.-и ме гушка. Ја еве пак овде, знаеш се разведов и сеа малце у старо маало дур да се средам.-и ми се смешка онака манијачки. Пред некој да се побуни дека не бил манијачки погледот да ви нагласам дека ме имаат сликано дур го праќам тој поглед така да ТОЈ Е!!! Стигна лифтот.

Унутра некој полумуабет-Си пораснал. До кај со факултетот???

-Уште година и нешто и ќе славиме.-одговарам онака збунето.

-Браво браво, па ај помини на кафе некој ден, да се видиме убаво.

Пичка ли му матер никако да укапирам дали ова беше опаснo запуштавање од милфица, дали многу сум глеал шведска кинематографија како мал или па оваа глеала поише од мене. И така седам на прозор ко посран голуб и се мислам дали да и ја извадам маста на комшикава(или она на мене) или педерски да свиткам опаш, да го убијам порноманот у мене(го има у секој муШ) и да продужам да глумам фино и воспитано синче на мајка.

Коа ѕвони некој на врата, оп комшиницата-Збеги ќе идам ја на шетња до парк, сакаш да ме дружиш???

Сеа Збеги, сеа ќе ти се исплатат сите немачки порничи шо си ги изглеал у живот!!!

Морам да го чекам стариот, треба да влечам некои зимници коа ќе дојде од работа, друг пут.-искоркав педерски и изедов неколку опасни заушки од ѓаволчето на лево рамо.

Ангелот само педерски ме погали по глава!!! И така негде пред ручек татко ми ми вика-Абе онаа од осми се развела, го утепа од варање мужот пред на овој да му светне дека се растура по Скопје.

RED ALERT у глава. Преглед на новчаник. 400 денари-кондоми, вино, бонбони…

И така од мене остана само дупка у вратата кај шо излетав од дома. Па нели на кафе ме викна госпоџата, некултурно е да одбијам.

Инфо за Докторот

avatar
Маалски шизик у озбилни години. Искусен стратег во заведувањето на женки. Доктор на науки со усовршени вештини во областа на женското меѓуножје.