ќе пројде и недела, а ти уште си ми скарана...
Доскочици:
Странски јазици

Странски јазици

Било је то једног дана, кад сам грицкао семенке поред дунавом…

Лепе дјевојке су пролазили поред мене као радној класи поред Риомаре конзерве у Тинексу, али ипак ја сам био упоран. Морам признати да тај дан нисам био сасвим свој… падежи су ме разоткрили. Дефинитивно ја нисам био одавле!

Таман почна да ми се разјаснува дека методов ми е ефикасен као крма у река… се деси:

Од заднина, рамо ми допре женска рака! – Врхунац од сексуално искуство на моето јебозовно патешествие низ бившите ни републики.

Тоа беше доста држеча цура! Во раката држеше нешто као гугл мапс, само у принтана верзија… За да не делувам глупаво зевнат со подлигавена муцка, го сетирав времепросторот на слоу моушн и прејдов у физикус-аналитикус: Очи плави као сплитска обала, коса со прамени набрани од житното поле на Брена у “Југословенка”, цицки као црногорски планини и најважно – дезориентирана ко босанец у сопствени мисли…

Вратив у нормал спид…

Ко прав Македонец, му шепнав на деспотот у мене: Оваа бачко е наша! Ќе ја опнеме групно у хостелот кај што ќе резервираме со задњи пари…

…па тек после и реков “изволте”.

Имаше само еден проблем… никад ни била, ни ќе биде “наша”!

Ја, натурлих! – Испуцав инстинктивно еден флешбек од средно кај Мања.

Се насмеа до уши и почна да ми шпреха на немачки…

Незнам зашо, ама говор на хитлеров потомок ван дохват речник, кај мене увек предизвикува клише дежаву: блеам у петтолиние испунето со четвртински ноти и се трудам да сфатам што сака да каже авторот. У меѓу време за да не ми биде досадно си вртам некоја партија пекмен со мислите.

Новиве генерации, исто као и пре, учат за прелазна- не за знаење!

Причај српски да те цео свет разуме – важи само у шумадинско село!

Нече среча поштеног човека!

Цицка со бандаж 85ка е уметност!

… и така уште некое време се дур милозвучниот пискот на циганчињата у околната фонтана не го замени непријатна тишина. Мислам дека чекаше нешто да кажам.

Ја бите… у стискавец. – промрморив полугласно.

Ги поткрена веѓите и видно разочарана ја испушти најгласната воздишка што некогаш сум ја чул. Знаев дека е опасно! Очајна воздишка од женска единка делува као хормон за парење. Одма се нацрта сноб мушкарац со депилирани веѓи. Расцепа немачки као селско дете трупчиња… и ми ја лапна пред нос за 5 минути.

Јебига…

Си ги пакирав фино лепо џиџимиџите у педерка и решив да си ја опробам среќата у некои други краеви створени за нови почетоци.

Затоа децо, учете странски јазици навреме… ако сакате француски да ви се деси у пракса.

Инфо за Докторот

avatar
Маалски шизик у озбилни години. Искусен стратег во заведувањето на женки. Доктор на науки со усовршени вештини во областа на женското меѓуножје.