ќе пројде и недела, а ти уште си ми скарана...
Доскочици:

означени со : лето

Градиште шема

gradiste sema

Седам на плажана со Рицар цимерон, се мислам дал да пијам пиво ил да јадам два дена. Музикана трештит пичкине вриштат, келнеркине трчат, пивана фрчат. Вода со кафено немат з’ш скопјанишчана требит појќе да платат, така е кога имат оФци за стрижејне уште мало стотче ке барат и за капејне. За такси ич не прашвит ценана е шо да ти кажвам, ај појќе да не зборвам ме чекет на плажа. повеќе »

Кај и да си у Август у Кушадаси да си!

EUROPE___MEDITERRANEAN_TURKEY_CON_TUR__TURKEY_-_IZMIR_KUSADASI_RES_000454_

Со девојчето под рука си неаме мука, 20 часа у аутобус незгодни ко абортус. Мераба, мераба чајче, баклава. Хотелче, базенче, винце на балконче. Еротска масажа на дивосвињина плажа Крстарење со брод нема боље провод Сонце и плажа голема ладам гузица у вода солена Ефес пивце ладно макар било и задњо Вака до сто и една да имав полна книшка штедна Кога тогаш мора да се вратиш за секој мерак вреди да си платиш повеќе »

Кај што е тенко, таму се кине

line 1

Тенка е границата меѓу пролет и лето во Скопје меѓу шампита и тровање меѓу „маче мое“ и “копиле себично“ меѓу црвено и жолто во четири сабајле во сабота меѓу точак по Партизанска и точак на Партизанска меѓу најбољи другар што ти зема од нутелата и душман меѓу жут картон и опомена меѓу ваздух и отров во Скопје меѓу добро дркање и лош секс меѓу семки на 31-ви и ѓезме на 1-ви меѓу потпросечна хигиена и сериозна инфекција меѓу Крива Паланка ... повеќе »