ќе пројде и среда, а ти уште си ми скарана...
Доскочици:

означени со : поезија

Се е во ред

Masha-Balashova-PARANOIA-01

Понекогаш загребувам на површината на некоја случајна душа седнувам и размислувам разбирајќи дека е стивнато, дека е мирно дека е добро потоа поплукувам, гризам јазик иако не сум рекла ништо тропнувам три пати на мојата глава Отварајќи некоја врата, некоја заборавена врата кон мозокот. Потоа едно лошо облечено човече излегува има малечки скалички кои ги спушта и се симнува до висината на мојот образ ми мава неочекувано силен шамар и ми вели да престанам да бидам параноична. Дека се е ... повеќе »

Кај и да си у Август у Кушадаси да си!

EUROPE___MEDITERRANEAN_TURKEY_CON_TUR__TURKEY_-_IZMIR_KUSADASI_RES_000454_

Со девојчето под рука си неаме мука, 20 часа у аутобус незгодни ко абортус. Мераба, мераба чајче, баклава. Хотелче, базенче, винце на балконче. Еротска масажа на дивосвињина плажа Крстарење со брод нема боље провод Сонце и плажа голема ладам гузица у вода солена Ефес пивце ладно макар било и задњо Вака до сто и една да имав полна книшка штедна Кога тогаш мора да се вратиш за секој мерак вреди да си платиш повеќе »

Недела ко недела

8af36430

Кур се тресе надвор врне дож дома дремам испружен ко морж Гледам сител дремка ме пука Езел не се откажувај и ја си имам голема мука Утре е понеделник ме чека испит тежок вистина ви зборам ке седам на стол жежок Како дојде така ке си пројде недела ко недела досадна и мрзлива као пичка дебела. повеќе »

Повторно ми тежи денот со мисла и збор

wwww

Сеќавање. ~~~ Моменти среќа. Мигови искреност. И повторно маски, два мига подоцна. Два мига подоцна, друг човек. Човек во оклоп. Оклоп во човек, кој бега од себе. Бегаш од сите. Најубаво бегаше од мене. Избега. За повторно да се вратиш во засолништето. Покрај каминот кој го чував в срце. Но, оганот одамна го згасна. Ги изладив сите јагленосани чуства што ги претвори во пепел. ~~~ Ќе ме жигосува секое сеќавање на тие два три мигови среќа, секој пат кога ќе ... повеќе »

Папочна врвка

511691196009890

Понекогаш се случува да спијам со денови, каде и да сум, во апсолутен и непрекинат сон и скоро никој не приметува, и јас половина од времето не приметувам и тогаш би седела со тебе со тивко сино чувство би била тажна или среќна би те дишела најрелаксирано би се плашела кога би имало причина да се плашам би треперела со ново откриена аритмија би се онесвестувала поради ѓаволи поради прекрасни момци со сончеви очи поради тоа што моето тело го ... повеќе »

Процеп

procep3

Процеп низ твоите очи ќе беше доволен мала пукнатина за да живееме среќни (луѓето кои седат во смрдливи автобуси се сомневам дека размислуваат за паралелни светови) Минатото не е за запоставување минатото е за држење имам доволно спомени за да ме држат две години Ги споредувам со маица која мириса на тебе. ја мирисам и спијам со неа и во неа се додека еден ден забележам дека веќе го изгубила мирисот Ги споредувам со писмо кое го препрочитувам неколку пати ... повеќе »