ќе пројде и недела, а ти уште си ми скарана...
Доскочици:

означени со : секс

Хаце

hc

Седиме со оваа мојава у соба на тросед, нозете заеднички опрчени на маса уплеткани во чуден гордиев чвор и се држиме за рука… Со другата рака најизменично брцкаме у ванглата со пуканки и од време на време она ќе си ги лижне прстите да се избрише. Ја па не сум по такви адети од проста причина што одма ми се враќа филм кај све не сум пикнал прсти, па скришно си се подбришувам од ногавица или ракав. Плановите ни беа ... повеќе »

Германката

germankata

Ако прашате некој од копиљациве у маало, со сигурност ќе ви кажат дека и не сум баш некоја филмска ѕвезда, а уште помалку нивни херој. Но шо знае нашава холивудска омладина за квалитетни филмови со збунувачко сиже, изгубена перипетија и кулминација со немогучи расплет. Баш пред некој ден глумев у еден сличен врхунац шо ми се нема десено со години… можда од втора светска војна. Ко резервен војник наоружан со апарат, бев фатен и заробен у една подземна просторија во ... повеќе »

Камперај

200134057-001

Чудна работа е мајов другарче… секоја година дежаву но на посебен начин. Убаво место закачивме овој пат… можда географски и етнографски глеано не беше најпогодно ама затоа *** (тоа зборчето за полова припадност шо не ми текиња у момент ) беше совршено. Прв комшија да ти биде женско друштво што незнае шатор да намести е добитна комбинација за искусен кампер ко мене. Уште скара немавме распалено, ги закотвивме шаторите еден до друг ко да се знаеме со години… …седнати во ... повеќе »

Срамотна

dp,love,couple,bed,boy,girl-ef10c7f73147bc326a253c21341bcd15_h_large

Вака така сабота ќе дојде утре тебе нагости Доктор ќе ти пројде Спремен ко пушка со муниција пуна има да се испотиш како у сауна Гакички ќе летаат батаци ќе се вртат тешко тебе нема да може да те скрпат Мисли му ја девојче спреми си кока кола зашто утре е сабота а ти ке бидеш гола. повеќе »

Жетва

zetva

Колку што беше неплодна и сува 2012. година, толку е плодна 2013. Жетвата е многу деликатна работа. Треба тачно да знаеш кога кој плод созреал и кога е спремен за жетва. Ако го жнееш порано – праиш штета, покасно исто така. Треба тачно на време, затоа е жетвата деликатна. А штетата е подеднакво иста и во квантитетот и во квалитетот на родот. Исто така, одложувањето на жетвата ради поголем род може да донесе несакани последици, а прерана жетва би дала ... повеќе »

Кошули

1

Чудна работа е ова со филозофијава… можеш да си тераш до сабајле и никој да не те разбере што збориш. Башка и лесно се станува филозоф, треба само да ја замениш суштинската фигура со некоја банална ствар и да напишеш збор два за неа… некои ова го викаат алузија. Еве на пример да ги зееме кошулите у мојот плакар… не дека сум ги имал којзнае колку у животов, ама сум можел да ги имам бар пет пати поише… ах пусти ... повеќе »